Dni ECDL w TechPal

9 grudnia 2021r. w ramach obchodów dni ECDL, 12 najlepszych uczniów z klas III i IV technikum informatycznego odwiedziło centrum egzaminacyjne TechPal w Olsztynie.

Dzięki uprzejmości koordynatora regionalnego ECDL Pani Hanny Pikus, uczniowie mogli zdać wybrany egzamin potwierdzający kompetencje IT z zakresu arkuszy kalkulacyjnych, przetwarzania tekstów lub grafiki menedżerskiej i prezentacyjnej. Oprócz tego uczniowie mieli okazję wziąć udział w testach nowej aplikacji egzaminacyjnej ECDL - Sophia.

Po wizycie w firmie TechPal uczniowie odwiedzili Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, gdzie na głównej auli mieli okazję wysłuchać krótkiego warsztatowego wykładu o obiektach Canvas.

Na wydziale, organizatorzy spotkania Pan Jacek Sochacki oraz Pan Robert Sielicki spotkali absolwentkę ZSZ Orneta Angelikę Łaziryszyn, która obecnie jest studentką II roku informatyki. Było to bardzo miłe i wzruszające spotkanie.