UKS "Piorun Orneta"

W celu krzewienia kultury fizycznej i odciągnięcia młodzieży od komputerów z inicjatywy nauczyciela Zespołu Szkół Zawodowych CKU w Ornecie Roberta Sielickiego, przy poparciu innych nauczycieli, we wrześniu 2019r. powstał Uczniowski Klub Sportowy „Piorun Orneta” – sekcja bokserska.

Po opracowaniu statutu i innych niezbędnych dokumentów, w październiku 2019 roku Uczniowski Klub Sportowy „ Piorun Orneta” rozpoczął prowadzenie działalności sportowej.

Dlaczego boks?

Podczas zajęć z boksu doskonali się nie tylko technikę walki, ale i własną wytrzymałość, siłę oraz szybkość. Dzięki zajęciom z boksu możemy również poprawić naszą koncentrację oraz znaleźć w sobie większe pokłady cierpliwości. To także świetny sposób na rozładowywanie stresu.

Obecnie, pod czujnym okiem instruktora, Pana Roberta Sielickiego, w zajęciach bierze udział kilkudziesięciu uczestników. Zajęcia odbywają się w trzech grupach po dwa razy w tygodniu.

Autor: Robert Sielicki