Pedagog

W każdej szkole jest pedagog, którego zadaniem jest wspieranie ucznia. Podobnie jest i w naszej. Najczęstszym powodem wizyty ucznia w gabinecie pedagoga są trudności w nauce oraz absencja w szkole. To właśnie pedagog podczas rozmowy z uczniem próbuje znaleźć odpowiedz na pytanie – co jest tego przyczyną?

Uczniowie przeżywają kryzys emocjonalny, który często jest związany z pierwszą miłością, z problemami w rodzinie, bądź śmiercią bliskiej osoby. Tym i wielu innym trudnościom próbuje sprostać pedagog szkolny.

W ZSZ wszyscy uczniowie są pod opieką pedagogiczno-psychologiczną. Pedagog wspiera również uczniów zdolnych pokazując im w jaki sposób mogą rozwijać i wykorzystywać swoje możliwości intelektualne.

Placówki i instytucje wspierające: