SZKOLENIA PRZYGOTOWAWCZE GRECJA 2024

Za kilkanaście godzin 28 uczniów kształcących się w zawodzie technik informatyk i technik logistyk rozpocznie swoją przygodę zawodową i kulturową podczas dwutygodniowych praktykach zawodowych w Grecji.

Wyjazd został poprzedzony ZAJĘCIAMI PRZYGOTOWAWCZYMI, w których uczestniczyła nasza młodzież.
W tym tygodniu Pani Anna Szmajchel-Keler szkoliła uczestników projektu z zakresu znajomości języka angielskiego. Młodzież doskonaliła komunikację dnia codziennego oraz komunikację w miejscu praktyk. Dużo miejsca zostało poświęconych na ćwiczenia przede wszystkim z zakresu mówienia i czytania.
Pani Katarzyna Leszczyńska podczas szkolenia pedagogicznego zapoznała młodzież ze stylami i sposobami komunikowania się. Punktem kluczowym bylo przygotowanie uczniów do umiejętnego pokonywania barier komunikacyjnych i językowych oraz udzielanie informacji zwrotnej.
Pani Krystyna Badyda prowadzila rozmowy z uczestnikami projektu z zakresu kultury i obyczajówi panujacych w Grecji.
Zajecia przygotowawcze są już za nimi, natomiast przed nimi otwierają się drzwi możliwości i wiadomości.
Nasza młodzież bierze udział w projekcie:
INFORMATYCY I LOGISTYCY Z ORNETY NA EUROPEJSKIM RYNKU PRACY - 2 EDYCJA
Projekt o numerze 2023-1-PL01-KA122-VET-000137450 realizowany na zasadach Program Erasmus+ w ramach projektu Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniówi absolwentów oraz kadry kształceniazawodowego finansowanego ze środków ProgramuFERS.