PRZECIWDZIAŁAMY BLUE MONDAY

Blue Monday, znany również jako "najbardziej depresyjny dzień w roku" to określenie, którym nazywany jest trzeci poniedziałek stycznia. Termin ten nawiązuje do angielskiego idiomu "feeling blue", oznaczającego przygnębienie oraz poczucie smutku.

Z inicjatywy Szkolnego Koła Wolontariatu uczniowie zorganizowali szereg akcji przezwyciężających smutek i przygnębienie.
Celem działań było uwolnienie endorfin, czyli hormonów szczęścia. To właśnie dzięki nim możemy odczuwać przyjemność, a nawet euforię. Redukują też poziom stresu.
W związku z tym SKW wraz z koordynatorem Panią Iwoną Szcząchor oraz przy wsparciu i pomocy Pana Roberta Sielickiego zorganizowali szereg umilaczy dla naszej młodzieży m.in.:
-zajęcia fitness, które poprowadziła energetyczna instruktorka fitnessu Pani Dorota Kowieska znana wszystkim jako Kobra.
-tor przeszkód, podczas którego należało zrobićm.in. przewrót, rzut piłką, czy przejść przez obręcz,
-uczniowie mogli rozegrać towarzyską grę w kosza,
-uczniowie krecili hula hop,
-młodzież wykazała się koncentracją robiąc deskę-podpór na przedramionach,
-oraz pozbawioną rywalizacji grę w ping ponga.
Był to bardzo szczęśliwi dzień w ZSZ.
Uczniowie uwalniali endorfinki przy dopingu nauczycieli, którzy wielokrotnie wspierali ich biorąc udział w zadaniach.
Serdecznie dziękujemy Pani Dorocie Kowiesko za pobudzenie młodych ludzi do działania w tym smutnym dniu. Dzięki Pani poczuliśmy zadowolenie i radość.
Dziękujemy SKW za wspaniały pomysł, a organizatorom za ciekawe konkurencje.