Mikołajkowe Dni Otwarte ECDL w Zespole Szkół Zawodowych CKU w Ornecie

W ramach inicjatywy Mikołajkowych dni otwartych ECDL, w ZSZ CKU w Ornecie przeprowadzono szereg działań popularyzujacych zdobywanie i popularyzowanie kompetencji w cyfrowym świecie.
Główną inicjatywą dni otwartych była organizacja konkursu na najlepszy materiał cyfrowy (strona www, prezentacja, film) dotyczący wynalazków w świecie technologii.

Komisja oceniająca prace uczniów wyłoniła dwa wyróżniające się projekty. Nagrodzona voucherem egzaminacyjnym ECDL oraz drobną nagrodą została prezentacja Adama Bieryndo (klasa III TI). Oprócz tego wyróżnienie i nagrodę otrzymała Weronika Dzika (klasa II TI).

Oprócz konkursu, przeprowadzono testy kompetencji z wykorzystaniem barometru kompetencji ECDL, a także  lekcje z zastosowaniem narzędzi dostępnych dla Klasy z ECDL.

Organizacjia dni otwartych była możliwa dzięki wsparciu i pomocy koordynatora regionalnego ECDL - pani Hanny Pikus, partnerów szkoły - firmom ZETO Software sp. z o.o., ProDATA sp. z o.o.Centrum Szkoleniowego Edugika,a także Wydziału Matematyki i Informatyki UWM.

Za wsparcie to i nieocenioną pomoc partnerów i koordynatora regionalnego serdecznie dziękujemy.