DZIEŃ KRAWATA I SPÓDNICY W ZSZ

18 października obchodzony jest Światowy Dzień Krawata, a 30 października Światowy Dzień Spodnicy.

Natomiast my świętowaliśmy te dwa ważne dni dziś, czyli 22 listopada.
Dlaczego są takie ważne i warto o nich pamiętać
Powodów jest wiele, a najważniejsze jest to, że młodzież ZSZ:
-ma niesamowite poczucie humoru,
-na dystans do siebie,
-uwielbia dobrą zabawę,
-przebranie buduje fantastyczną atmosferę na zajeciach,
-dzień, kiedy przebieramy się niweluje napięcie i stres, którymi każdy z nas jest obciążony.
Oprócz uczniów sukienka i krawat rządził dziś również w pokoju nauczycielskim.

-Dlaczego spódnica
-Dlatego, że w starożytnych czasach uważana była za symbol prawdziwego mężczyzny. Spartanie walczyli w spódnicach podkreślając tym samym swoją sprawność fizyczną. Pozostałościami starożytnego stylu są m.in. szkocki kilt czy japońska hakama, które akcentowały poczucie siły i mocy.
-Dkaczego krawat
-Dlatego, że jest to symbol przedsiębiorczości i profesjonalizmu, wladzy oraz elegancji. Nasząc go wyrażamy szacunek do siebie, innych oraz okazji, którą świętujemy.
Zdjęcia naszej młodzieży i nauczycieli to wyraz naszego poczucia humoru, zamiłowania do radości, śmiechu i wspólnej zabawy.