GRUPA MUNDUROWA NA PRZEJŚCIU GRANICZNYM W GRZECHOTKACH

17.11.2023r. tj. w piątek młodzież naszej szkoły tworząca formację Grupy Mundurowej odbyła wizytę na przejściu granicznym w Grzechotkach.

Dzięki staraniom koordynatora grupy Pana Wojciecha Kijanko, młodzież miała niepowtarzalną okazję przyglądać się pracy straży granicznej.
Grupa Mundurowa zdobyła wiedzę z zakresu:
-kontroli podróżnych,
-fachowego sprawdzania dokumentów i odróżniania prawdziwej dokumentacji od fałszywej,
-kontroli pasa ruchu i obowiązków z tego płynących,
-sposobu dokonywania kontroli samochodów osobowych oraz tirów,
-sposobu pisania wniosków, decyzji i konsultacji związanych ze znalezieniem fałszywych przedmiotów i dokumentów.
Ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszył się pokaz broni jaką straż graniczna dysponuje. Oczywiście uczniowie mogli zobaczyć zaledwie kilka sztuk, ale i tak wywarło to duże wrażenie.
Dużą dawkę wiedzy dostarczył im wykład pogranicznika oraz prezentacja multimedialna. Młodzież dowiedziała się:
-jakie są obowiązki straży granicznej oraz
-jaką szkołę należy skończyć, by móc w przyszłości pracować na przejściu granicznym.
Wiedzą, którą zdobyli pomoże im podjąć decyzję, czy swoją przyszłość chcą związać z przejściem granicznym.
Pamiętajmy, że nasza młodzież opuści mury ZSZ jako wykwalifikowany informatyk i logistyk - a ci fachowcy w służbach mundurowych są stale potrzebni. Szkołę kończą też uczniowie Szkoły Branżowej, których sumienność i determinacja sprawią, że mogą zasilić szeregi mundurówki.
Dziękujemy Panu Wojtkowi Kijanko oraz Markowi Paluszkowi za zorganizowanie wyjazdu i opiekę nad GM.