OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI ORNETA 2023

11.11.2023r. młodzież naszej szkoły podczas uroczystej Mszy Świętej przedstawiła etiudę sceniczną o tematyce niepodległościowej.

Uczniowie zaprezentowali przyczyny utraty wolności Rzeczypospolitej oraz drogę do jej odzyskania.
Muzyczną atrakcją był przepięknie zaśpiewany utwór pt."Kocham Wolność" przez Patrycję Ciecierską.
Uświetnieniem przedstawienia był występ Grupy Mundurowej, która wykonała legionową pieśń pt."Przybyli ułani".

Rolę konferansjera pełnił Szymon Leszczyński.
W rolę Polski wcieliły się uczennice: Julia Szatyńska oraz Nikola Siwik.
Obywatelami Rzeczypospolitej byli: Irmina Otocka, Wiktoria Biryndo, Jacek Szukiełojć, Kinga Dobosz i Monika Sosińska.
Zaborcy to: Wiktoria Bednarska, Nikola Kawka i Dorota Miściur.
Nad całą oprawą muzyczną czuwał Wojciech Sytczyk.
Nad scenariuszem czuwały: Pani Katarzyna Leszczyńska, Pani Maria Taraszkiewicz oraz Pani Agnieszka Frankowska.
Serdecznie gratulujemy zdolnej młodzieży.

Dziękujemy Urzędowi Miasta Orneta za włączenie naszej szkoły w obchody niepodległościowe w Ornecie.
Dziękujemy proboszczowi księdzu Krzysztofowi Józefczykowi za możliwość włączenia się w Mszę Świętą.
Dziękujemy księdzu Michałowi Tyczyńskiemu za nieocenioną pomoc, wsparcie i podnoszenie na duchu, kiedy było ciężko na próbach.