Wycieczka edukacyjna ENERGETYKÓW

Młodzież naszej szkoły kształcąca się w zawodzie technik energetyk wzięła udział w pierwszej w tym roku szkolnym zawodowej wycieczce edukacyjnej.

Uczniowie klasy I TE oraz II TE dzięki usilnemu staraniu nauczyciela przedmiotów zawodowych energetycznych Pani Jolanty Wasylczyszyn-Krawczyk odwiedzili Miejską Oczyszczanie Ścieków Łyna w Olsztynie.

Jest to bardzo ważny punkt na mapie kariery zawodowej młodego energetyka. Właśnie tu przyszli fachowcy poznawali proces oczyszczania ścieków, dzięki któremu uzyskiwany jest biogaz, który jest następnie przetwarzany przez agregaty w energię elektryczną i energię cieplną w procesie kogeneracji.

Cały proces przestawiła naszym uczniom Pani technolog Małgorzata Tomczykowska oraz Pan Maciej Salita starszy mistrz ds. automatyki.

Pani Jolanta Wasylczyszyn-Krawczyk doskonale wie, że tylko nauka przez doświadczenie jest w stanie zagwarantować sukcesu zawodowy. Dlatego była to pierwsza z wielu wycieczek jaką energetycy przeżyją w naszej szkole.

P.S. Była to wycieczka z przygodami. Nim uczniowie trafili do MOS musieli przejść przez kas 4 kilometry.