SPRZĄTANIE ŚWIATA

Dzięki wspaniałej inicjatywie i doskonałej współpracy z Nadleśnictwo Orneta , młodzież naszej szkoły wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata.

Uczniowie klasy:
-ITL wraz z wychowawczynią Panią Agnieszką Fabiszewską,
-III TITL wraz z wychowawczynią Panią Iwoną Szcząchor
oraz z opiekunem grupy Panem Robertem Sielickim udali się do orneckiego lasu, by posprzątać go ze śmieci zostawionych przez innych użytkowników zieleni.
Pani Anna Pszczółkowska specjalista ds. hodowli lasu i nasiennictwa oraz Edukacji Leśnej zapoznała młodzież z istotą akcji, uczuliła sprzątających na przestrzeganie zasad segregacji śmieci i dbania o własne otoczenie.
Kiedy las został posprzątany, a śmieci usunięte, to młodzież oddała się relaksowi i zabawie na łonie natury.
uczniowie rozmawiali,
śmiali się przy ognisku,
piekli kiełbaski,
grali,a przede wszystkim bawili się jak szaleni.
Dużą atrakcją były hamaki...., czyli relaks całkowity. Leżąc na na nich dzielna ekipa sprzątającąa poczuła spokój i błogość.
Serdecznie dziękujemy organizatorom, Nadleśnictwu Orneta za zorganizowanie akcji, a Pani Annie Pszczółkowskiej za otwartość i rozmowę. Jest Pani wspaniała.