Konkurs ortograficzny

23 marca 2023r. w sali widowiskowej Centrum Kultury i Biblioteka Miejska w Ornecie dwudziestu trzech uczniów naszej szkoły wzięło udzial w dyktandzie "o Pióro Franciszka Chruściela", które odbywało się w ramach obchodów 710-lecia Ornety.

Uczniowie zmierzyli się z tekstem Pana Franciszka Chruściela, który okazał się być nie tylko ciekawy, ale i również kłopotliwy ortograficznie.
Jednak dla dwójki naszych uczniów był dziecięcą igraszką, gdyż zdobyli podium.

Uczniowie:

• TOMASZ POLKOWSKI zdobył II miejsce
  • PATRYCJA CIECIERSKA zdobyła III miejsce

Serdecznie gratulujemy zdobywczyni I miejsca Pani Elżbiecie Fijarczyk, która była bezkonkurencyjna.
Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom. Znajomość ortografii i interpunkcji jednego z najtrudniejszych języków świata jest powodem do dumy i uznania.
Czas oczekiwania na wyniki dyktanda nasi uczniowie spędzili na ortograficznych łamigłówkach.