Eucharystia, autostrada do nieba

Pod takim hasłem odbyły się w naszej szkole rekolekcje adwentowe.

Pdczas których Ksiądz Kamil Wyszyński przybliżył młodzieży postać błogosłowianego Karola Acutisa piętnastoletniego młodzieńca, który swoim życiem uczy młodych:

• by zawsze trzymać się swoich zasad,
  • nigdy nikogo nie kopiować,
  • zawsze być autentycznym!!

Ksiądz Kamil, który jest absolwentem naszej szkoły poruszył zagadnienie fundamentów życia. Składa się na nie między innymi pragnienie bycia zauważonym, docenionym, a nie ocenionym, chęć bycia kochanym. Podstawą życia jest miłość. Dlatego należy pokochać siebie, by móc kochać innych... tego uczył naszą młodzież duchowny.

Piękne świadectwo wiary dał Kuba siedemnastolatek z Olsztyna, który wielokrotnie podkreślał, że nie ma wiary bez nawrócenia. Zwrócił uwagę, że wiara to ciągłe wstawanie. Należy iść w życiu pod prąd, bo wtedy osiągnie się szczyt. Szczyt zdobędzie się dzięki sile, która daje wiara.

Szesnastoletni Olek, uczeń olsztyńskiego technikum podczas swojego świadectwa głośno powiedział, że spowiedź nie jest łatwą sprawą. Jednak kiedy czujemy, że życie nam się wali i kiedy przejmuje nas uczucie samotności to spowiedź stanowi swoistą dawkę siły i mocy.

Serdecznie dziękujemy za piękne rozpoczęcie okresu rekolekcyjnego. Słowa młodzieży i księdza będą nam towarzyszyć w dalszym życiu.

Kuba, Olek.... jesteście naszymi bohaterami.

Serdecznie dziękujemy Pani Iwonie Szcząchor.... bez Pani nic by się nie udało.