Solidarni z Ukrainą

Nauczyciele ZSZ nie unikają rozmów z młodzieżą na temat wojny w Ukrainie. Nasi uczniowie widzą, słyszą, czują, przeżywają, obserwują i komentują między sobą to wydarzenie.

Dlaczego już dziś na lekcjach historii przekuwaliśmy strach uczniów wskazując im wartościowe postawy Polaków wobec uchodźców.

Na lekcjach wychowawczych rozpoczęliśmy uwrażliwienie młodzieży na dezinformacyjne posty, zdjęcia, informacje pojawiające się w mediach na temat wojny.

Na pozostałych lekcjach wskazujemy postawy sportowców, aktorów, naukowców rosyjskich i pozostałych obywateli Rosji, którzy nie zgadzają się na wojnę w Ukrainie.

Szkolne Koło Wolontariatu wraz z Samorządem Uczniowskim rozpoczęli zbiórkę pieniędzy, które zostaną przekazane organizacja pomocowym dla Ukrainy.

Pomagajmy