Wojskowa Komenda Uzupełnień w ZSZ

Dziś w naszej szkole gościliśmy kpt. Andrzeja Panasiuka z Wojskowej Komisji Uzupełnień z Lidzbarka Warmińskiego.

Pan kapitan przedstawił młodzieży dalszą drogę kształcenia w szkołach wojskowych. Poinformował, jakie należy spełnić warunki by zostać żołnierzem.
Dużo miejsca poświęcił zaletom bycia w wojsku. Podkreślił, że armia to wyzwanie, w której można sprawdzić swoją siłę charakteru.
Poinformował o istocie służby przygotowawczej, kandydackiej, zawodowej oraz obrony terytorialnej.

Dzisiejsze spotkanie było bardzo istotne, gdyż uczestniczyli w nim uczniowie, którzy jeszcze
w tym roku staną do kwalifikacji wojskowej oraz roczniki młodsze, które przed Powiatową Komisją Lekarską stawią się w 2023 roku.

Młodzież jest również bardzo wdzięczna, że Pan kapitan omówił obecną sytuację na Ukrainie oraz w konsekwencji w Polsce.

Serdecznie dziękujemy za bardzo ciekawe spotkanie.