Sprzątanie świata 2020

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych CKU w Ornecie, pod kierownictwem Pani Iwony Szczachor, zorganizowali akcję Sprzątanie Świata 2020, która odbyła się pod hasłem „Rezygnuję, Redukuję, Segreguję”. Wielkie wsparcie i pomoc w zorganizowaniu tego przedsięwzięcia okazało Nadleśnictwo Orneta, któremu serdecznie dziękujemy.
W związku z pandemią COVID tegoroczna akcja niewątpliwe różniła się od poprzednich. Z uwagi na panujące wytyczne co do zgromadzeń grupowych.
Uczniowie ZSZ zostali podzieleni na dwie grupy. Cześć uczniów sprzątała teren wokół MDK i jeziora Mieczowego. Druga grupa udała się do lasu i sprzątała teren wokół Leśniczówki Zacisze. Obie grupy po wykonaniu ciężkiej pracy odpoczywały przy ognisku, którego sponsorem było Nadleśnictwo Orneta.
Mimo trudnej sytuacji spowodowanej pandemią uczniowie ZSZ nie zapomnieli o tym, że Ziemia to nasz wspólny dom, o który powinniśmy wszyscy bez wyjątku dbać.