Zespół Szkół Zawodowych CKU w Ornecie

Spotkanie "Narkotykowe dylematy"

Dzisiaj, 4 lutego 2019 roku, uczniowie wzięli udział w spotkaniu profilaktycznym pt. " Narkotykowe dylematy". Podczas spotkania dowiedzieli się między innymi jak unikać kontaktu z narkotykami i dopalaczami.

Młodzież zapoznała się także zagrożeniami, które mogą na nich czyhać, ale także ze sposobami, jak sobie z nimi radzić.

Studniówka 2019

W piątek, 18 stycznia 2019 roku miało miejsce epokowe wydarzenie - Studniówka klas IV Technikum z Zespołu Szkół Zawodowych CKU im. Stanisława Staszica w Ornecie. Uroczystość rozpoczęła się w poważnej atmosferze od złożenia hołdu minutą ciszy zmarłemu tragicznie prezydentowi Gdańska.
Tym razem na miejsce uroczystości uczniowie i rodzice wybrali Restaurację "Gościniec Warmiński" w Ornecie. Były kwiaty i podziękowania dla wychowawców. Imponująco wypadł polonez.

Zdjęcia: Wojciech Czerniewicz

R.S. i J.S.

Przez historię z Niezwyciężonymi

7 stycznia 2019 roku w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie nasi uczniowie pod opieką pana Roberta Sielickiego i pana Wojciecha Kijanko wzięli udział w drugim spotkaniu, dotyczącym projektu realizowanego przez Delegaturę Instytutu Pamięci Narodowej w Olsztynie we współpracy z Kuratorium Oświaty w Olsztynie pt. „Przez historię z Niezwyciężonymi”.

Uczniowie obejrzeli film „Niezwyciężeni” oraz wysłuchali wykładów pracowników IPN w Olsztynie – Sebastiana Nowakowskiego pt. " Jedziecie na białe niedźwiedzie" - sowieckie deportacje Polaków na wschód oraz Michała Ostapiuka pt. Początki polskiej konspiracji niepodległościowej na Wileńszczyźnie 1939-1942.

Wycieczka do kina klasy II TI /TL i I TI

Wycieczka do kina klasy II TI /TL i I TI.
Po podsumowaniu pierwszego śródrocza czas na relaks.

Opublikowane przez: R.S.

Międzyszkolny Konkurs Kolęd 2018

I EDYCJA KONKURSU KOLĘDY

21 grudnia odbył się I Międzyszkolny Konkurs Kolęd.
Ocenie podlegała aranżacja, interpretacja i ogólny wyraz artystyczny.
Celem konkursu było:
- Propagowanie pięknej polskiej tradycji śpiewania kolęd.
- Integracja zespołu klasowego podczas realizacji wspólnego przedsięwzięcia.

Pierwsze miejsce w konkursie zajęła klasa IV TL.
Gratulacje

Ankieta dla kandydatów ZSZ CKU w Ornecie