Egzamin zawodowy 2018 E.14

Wyniki egzaminu 2018

E.14 Tworzenie aplikacji internetowych i baz danych oraz administrowanie bazami.

W egzaminie, który odbył się w 2018 roku brało udział 13 uczniów klasy IV Technikum na kierunku Technik Informatyk.

Każdy uczeń zdawał egzamin pisemny (test) oraz praktyczny (zadanie).

Uczniowie uzyskali następujące wyniki:

• Część pisemną zdało 12 uczniów co stanowi 92% zdających.
  • Część praktyczną zdało 12 uczniów co stanowi 92% zdających.

REWELACYJNY WYNIK !!!

Gratulujemy naszym uczniom wiedzy i umiejętności.

Część pisemna egzaminu składała się z 40 pytań testowych z czterema możliwymi odpowiedziami, natomiast część praktyczna polegała na stworzeniu strony internetowej, która wykorzystuje dane umieszczone w bazie danych.

Do utworzenia strony trzeba było wykorzystać wiedzę i umiejętności z zakresu programowania w językach PHP i JavaScript. Prócz tego trzeba było wykorzystać umiejętności z zakresu tworzenia stron internetowych za pomocą HTML i CSS oraz wiedzę z zakresu administrowania bazami danych i ich obsługi za pomocą kwerend SQL. Należy podkreślić dużą trudność części praktycznej egzaminu polegającą na tym, że zadanie należało wykonać od przysłowiowego "zera".

Aby zaliczyć część pisemną uczeń musiał uzyskać 50% poprawnych odpowiedzi, do zaliczenia części praktycznej trzeba było zdobyć 75% poprawnie wykonanych poleceń zadania egzaminacyjnego.

JS