Tydzień Kariery Zawodowej

Podsumowanie tygodnia kariery zawodowejPiątek (21.10.2011) był ostatnim dniem Tygodnia Kariery Zawodowej w naszej szkole, w ramach którego uczestniczyliśmy w różnych przedsięwzięciach związanych z tym tematem.

W poniedziałek mieliśmy okazję spotkać się z trenerem i sprawozdawcą sportowym Panem Ireneuszem Mazurem, rozegraliśmy mecz piłki siatkowej z zaprzyjaźnioną firmą informatyczną ZETO Olsztyn sp. z o.o.. Był to doskonały przykład połączenia świata sportu, nauki i biznesu.

We wtorek odbyły się spotkania zawodowe dla logistyków, informatyków i ekonomistów. Wśród zaproszonych gości znaleźli się nasi absolwenci oraz przedstawiciele biznesu.

W środę odbyły się spotkania z przedstawicielami Urzędu Pracy i Urzędu Powiatowego. Tematem spotkań były: rynek pracy dla absolwentów technikum, środki pomocowe, samozatrudnienie oraz możliwości uzyskania dofinansowania ze środków UE. Prócz tego grupa uczniów wzięła udział w konferencji zorganizowanej w Lidzbarku Warmińskim - "Przedsiębiorczość - pomysł na życie".

W czwartek, w ramach dni otwartych w Urzędzie Pracy, 14 osobowa grupa uczniów udała się do orneckiej filii Powiatowego Urzędu Pracy. Uczniowie zostali poinstruowani w kwestii prawidłowego przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej, przygotowania listu motywacyjnego i CV. Doradca zawodowy zachęcał do korzystania z jego pomocy w wyborze kierunku studiów czy odpowiedniego do predyspozycji indywidualnych miejsca pracy.

W piątek w ramach apelu szkolnego miało miejsce podsumowanie całego tygodni, prezentacja scenek związanych z rozmową kwalifikacyjną oraz wręczenie nagród za najlepsze listy motywacyjne i CV. Zwycięzcy otrzymali drobne nagrody oraz gratulacje Dyrektora Szkoły.