Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania 2018

Dnia 21 listopada 2018r. w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Z tej okazji zaprosiliśmy do szkoły Panią Magdalenę Wiśniewską-Chołody
z Poradni Dietetycznej Dobry Dietetyk, która omówiła zasady zdrowego jedzenia. Dużo miejsc poświęciła uświadamianiu młodzieży czym są dobre nawyki żywieniowe i jak ważną rolę w naszym życiu pełni regularne spożywanie posiłków. Istotnym momentem prelekcji były uwagi na temat konsekwencji płynących ze złej diety.
Ciekawym punktem obchodów Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania były warsztaty żywieniowe. Uczniowie wraz z Panią Dietetyk mieli okazję zastosować wcześniej zdobytą wiedzę w zadaniach praktycznych. Wspólnie przyrządzili kilka smacznych, a przede wszystkim zdrowych posiłków.

Organizatorem spotkania była Pani Katarzyna Leszczyńska.

Opublikowane przez: R.S.

Ankieta dla kandydatów ZSZ CKU w Ornecie