Zespół Szkół Zawodowych CKU w Ornecie

Wojewódzki Sebastian
Bartoszek Artur

Narodowe czytanie 2018

Narodowe czytanie 201817 października 2018 roku w naszej szkole miało miejsce Narodowe Czytanie ”Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.
Czytanie tej niezwykłej powieści odbyło się w atmosferze zadumy. Na nowo ożyły dyskusje o ”szklanych domach”, sielskiej Nawłoci, sprawach Ojczyzny.
Czuliśmy się dumni, mogąc przyłączyć się do wspólnej lektury tej pięknej i mądrej książki.Narodowe czytanie 2018

Uważamy, że czytanie ”Przedwiośnia” było znakomitą formą uczczenia stuletniej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Do zobaczenia za rok!

R.S.

Dzień Papieski 2018

dzień papieskiDzisiaj społeczność szkolna uczestniczyła w apelu upamiętniającym postać Jana Pawła II, chcąc w ten sposób oddać cześć papieżowi Janowi Pawłowi II. Poprzez wypowiedziane słowa pragnęliśmy wyrazić podziw i ogromną wdzięczność za Jego posługę miłości Kościołowi i rodzinie ludzkiej, za to, że niósł orędzie wiary i nadziei współczesnemu światu, że swym przykładem uczył jak żyć i szanować drugiego człowieka.
Ten wyjątkowy dzień był wspaniałą okazją do wspomnień, wsłuchania się w słowa poezji i śpiewu.

RS

Dzień Edukacji Narodowej 2018

Dnia 15 października 2018r. w Zespole Szkół Zawodowych CKU odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystości wzięli udział nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie naszej szkoły. Uczniowie zaprezentowali swoje talenty artystyczne, przedstawiając nam ideał ucznia, marzenia nauczyciela i śpiewając. Cały program artystyczny otrzymał gromkie brawa, a uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Ornecie swoim śpiewem podbili serca widowni.

Dyrektor szkoły Pani Krystyna Badyda wręczyła nagrody wyróżnionym nauczycielom i pracownikom obsługi. Podziękowała także młodzieży za przygotowanie uroczystości.

Dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w przygotowaniu akademii oraz tym, którzy przybyli na uroczystość pomimo dnia wolnego od zajęć dydaktycznych.

R.S.