Zespół Szkół Zawodowych CKU w Ornecie

Ankieta dla kandydatów

Towarzyski Turniej w Halowej Piłce Nożnej 2018

W piątek, 16 listopada 2018 roku, w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Ornecie z inicjatywy Zespołu Szkół Zawodowych CKU odbył się doroczny Towarzyski turniej w halowej piłce nożnej o puchar dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych CKU w Ornecie.
W turnieju udział wzięło sześć drużyn - uczniowie naszej szkoły, orneccy nauczyciele, 9 Warmiński Pułk Rozpoznawczy z Lidzbarka Warmińskiego, Firma ZETO Software z Olsztyna, PRDB Orneta i PORKON z Ornety.
Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym, dwa razy po 10 min.

Po zakończonych rozgrywkach czołowe miejsca zdobyli:

I miejsce - 9 Warmiński Pułk Rozpoznawczy z Lidzbarka Warmińskiego,
II miejsce – Nauczyciele z Ornety,
III miejsce – Uczniowie z ZSZ CKU w Ornecie.

Na zakończenie turnieju pani dyrektor Krystyna Badyda podziękowała drużynom za sportową walkę w duchu fair play, wręczyła puchary i dyplomy.
Sam turniej po raz kolejny udowodnił, że w takich spotkaniach nie wynik jest najważniejszy, ale wzajemne poznanie, wymiana doświadczeń, nawiązanie kontaktów i przyjaźni.

W turnieju nagrody ufundowali:

Do zobaczenia za rok.

Organizator turnieju: Wojciech Kijanko i Alicja Niedźwiecka
Zdjęcia: Alicja Niedźwiecka i Jacek Sochacki

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe PORKON Sp. z o.o.

100 Lat Niepodległości

"KOCHAM CIĘ POLSKO"
1918 - 2018
100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI

W piątek 9 listopada 2018 roku świętowaliśmy rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę . W ten uroczysty dzień o godzinie 11:11 włączyliśmy się do akcji "Rekord dla Niepodległej" śpiewając Hymn Narodowy.

Uroczyste Święto upamiętniło przedstawienie przygotowane przez młodzież. Pieśni, wspomnienia i scenki bardzo wzruszyły zgromadzonych, którzy gromkimi oklaskami podziękowali za piękną akademię. Po uroczystości czekał na wszystkich słodki poczęstunek.

Projekty stron wykonane przez uczniów klasy III i IV Technikum Informatycznego

z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Klasa III Klasa IV
Bik Patryk
Butrymowicz Milena
Dzika Magdalena
Gidziewicz Kacper
Krupiński Szymon
Grabowski Dawid
Bartłomiej Semkiw
Walczak Radosław
Wojewódzki Sebastian
Bartoszek Artur

Narodowe czytanie 2018

Narodowe czytanie 201817 października 2018 roku w naszej szkole miało miejsce Narodowe Czytanie ”Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.
Czytanie tej niezwykłej powieści odbyło się w atmosferze zadumy. Na nowo ożyły dyskusje o ”szklanych domach”, sielskiej Nawłoci, sprawach Ojczyzny.
Czuliśmy się dumni, mogąc przyłączyć się do wspólnej lektury tej pięknej i mądrej książki.Narodowe czytanie 2018

Uważamy, że czytanie ”Przedwiośnia” było znakomitą formą uczczenia stuletniej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Do zobaczenia za rok!

R.S.