Zespół Szkół Zawodowych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ornecie

Noworoczne spotkanie pracowników oświaty

14 stycznia 2019 roku w Miejskim Domu Kultury w Ornecie odbyło się noworoczne spotkanie pracowników oświaty i nauczycieli emerytów w Gminie Orneta.

Organizatorami uroczystości byli: Burmistrz Ornety, Związek Nauczycielstwa Polskiego oddział w Ornecie oraz Zespół Szkół Zawodowych Centrum Kształcenia  Ustawicznego w Ornecie.

 

Gospodarz uroczystości, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Pani Magdalena Cybulska wraz z Panem Józefem Uzarem przywitali wszystkich zebranych gości. Z ust gospodarzy, gości oraz prowadzących popłynęły serdeczne życzenia wytrwałości oraz pragnienia, by oświata, o której wszyscy marzą i o której mówią, jak o  nieosiągalnym ideale stała się udziałem wszystkich nauczycieli.

Życzenia również były skierowane do osób, które cieszą się swoją emeryturą, by zawsze dopisywało im zdrowie, by rozwijali swoje zainteresowania i pasje, delektujcie się w spokoju wolnym czasem.

Po ciepłych słowach przyszedł czas na pokarm dla duszy. Na warmińskiej ziemi nie brakuje uzdolnionej młodzieży, dlatego noworoczne spotkanie zostało umilone  pięknym wykonaniem piosenek zespołu Wild z Lidzbarka Warmińskiego. Występ lidzbarczanek przeniósł wszystkich na wyżyny duchowych uniesień.

Prezes ZNP Pani Magdalena Cybulska wręczyła odznakę 50 lat przynależności do ZNP Pani Wandzie Fabrykiewicz, Pani Bronisławie Kozłowskiej, Pani Leokadii Raducha oraz Pani Jolancie Badyda. Odznaczone otrzymały moc życzeń i gratulacji za silne poczucie odpowiedzialności, wierności i obowiązkowości. Prezes szczególnie gorąco przywitała nowych członków ZNP.

Wszyscy zebrani, przepełnieni bożonarodzeniową miłością dali upust swojemu świątecznemu nastrojowi i wspólnie kolędowali.