Jara mnie wiara, bo wiara ma wartość

Pod takim hasłem odbyło się dziś spotkanie młodzieży ZSZ z księdzem Kamilem Wyszyńskim. Ksiądz przyjął zaproszenie Pani Iwony Szcząchor i spotkał się z uczniami poruszając temat istoty wiary.

Ksiądz Kamil zwrócił się do młodzieży z informacją, że wiele mogą zyskać, jeżeli zaryzykują i zaczną wierzyć. Bez różnicy na moment w życiu, w którym się znajdujemy, to każdy może powiedzieć, że jest człowiekiem wierzącym. W rozmowie zwrócił uwagę na to, że wiara jest dobrowolną decyzją człowieka i wymaga poruszenia serca i rozumu.

Ksiądz Kamil zwrócił również uwagę na to, że warto iść przez życie kierując się ważnymi wartościami. Istotną rolę w życiu odgrywa wspólnota. To ona pomaga w kształtowaniu człowieka w dorosłe życie.

Sercem rozmowy, które skradło całą uwagę słuchaczy było przypomnienie przez księdza, że doskonała wiara pochodzi od Jezusa. Trzeba z Nim rozmawiać, zaryzykować poznanie Go, nawiązać z Nim relacje.

Na zakończenie duchowny powiedział, że każdy młody człowiek doświadcza wielu problemów. Wysłuchanie go i troska o niego świadczą o dojrzałym chrześcijaniźmie.

Rozmowa z księdzem Kamilem zostanie w naszych sercach i umysłach. W sposób bliski młodzieży pokazał jak dobrze jest wierzyć. Za to serdecznie księdzu dziękujemy. W dowód naszej wdzięczności ksiadz-absolwent ZSZ- otrzymał z rąk Pani Dyrektor statuetkę Przyjaciel Szkoły.