Mamy finalistę 45. Olimpiady Języka Angielskiego!

Z prawdziwą przyjemnością i ogromną dumą pragniemy oznajmić, iż ZSZ CKU w Ornecie może poszczycić się zakwalifikowaniem swojego ucznia do finału ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego. MARCEL KUCIŃSKI, uczeń klasy 2 zakwalifikowali się do elitarnego grona 60 najlepiej w całej Polsce władających mową Szekspira uczniów szkół średnich. Na dodatek Marcel wszedł do finału z drugą lokatą!!!

Zawody etapu centralnego odbędą się w dniach 12-14 kwietnia br.

Olimpiada Języka Angielskiego to najbardziej prestiżowy konkurs ogólnopolski, który poza korzyściami związanymi z każdym konkursem (dyplom, nagroda) daje dodatkowe profity. Finaliści konkursu są zwolnieni z egzaminu maturalnego z języka angielskiego i otrzymują 100% z egzaminu na poziomie rozszerzonym. Uczniowie z wysoką lokatą mogą liczyć na to, że zostaną przyjęci na studia na specjalnych warunkach – z pominięciem części rekrutacyjnej.

Marcelowi, ale również Jego rodzicom z całego serca gratulujemy!