Energetycy z ZSZ zdobywają wiedzę

Dzięki współpracy naszej szkoły z Centrum Szkoleń Branżowych ZDZ w Olsztynie uczniowie kształcący się na kierunku technik energetyk mieli wspaniałą okazję doskonalić swoje umiejętności w działaniach praktycznych.

Dzięki zaangażowaniu nauczyciela przedmiotów zawodowych energetycznych Pani Jolanty Wasylczyszyn-Krawczyk oraz wsparciu wychowawcy klasy ITE Pani Ałły Kijanko nasza młodzież sprawdzała swoją wiedzę w pracowni:
-elektroenergetyki,
-odnawialnych źródeł energii oraz
-spawalnictwa.
Nasi uczniowie zmierzyli się z lutowaniem twardym. Bartek wykonał pracę, która została oceniona przez fachowca w tej dziedzinie pozytywnie.
Chłopcy wraz z pomocą Pana Krzysztofa Nosska dokonali badania mini turbin wiatrwych z pionową i poziomą osią obrotu.
Całość koordynował Dyrektor CSB Pan Sebastian Kogut, któremu pragniemy serdecznie podziękować za dostarczenie ogromnej wiedzy naszej młodzieży, a przede wszystkim za możliwość sprawdzenia jej w samodzielnie wykonanych zadaniach. Dziękujemy Panu za otwartość i życzliwość.