Konkurs na najlepszą stronę www 2023 - Cyberbezpieczeństwo

Jak co roku odbył się w naszej szkole konkurs na najlepszą stronę www. W tym roku tematem przewodnim konkursu było cyberbezpieczeństwo, a opiekunem konkursu był tradycyjnie Jacek Sochacki.

W konkursie wzięli udział uczniowie klasy IV technikum informatycznego.

Konkurs objęty był patronatem Warmińsko-Mazurskiego Koła Polskiego Towarzystwa Informatycznego, a prace konkursowe były oceniane przez członków koła: dr Annę Michalczyk, Hannę Pikus oraz Tomasza Żmijewskiego.

Po dokonaniu oceny prac zdecydowano się przyznać następujące miejsca:

1 miejsce - Artur Gliński

2 miejsce - Jakub Kapowicz

3 miejsce - Oskar Dulęba

Mecenasami konkursu były jak zwykle zaprzyjaźnione z naszą szkołą firmy - ZETO Software sp. z o.o. z Olsztyna, poznańska firma ProDATA sp. z o.o. oraz PTI. Szczególne podziękowania za owocną współpracę i hojność należą się Pani Prezes Agnieszce Władzińskiej oraz Pani Monice Pawłowskiej z ZETO Software. Panu Tomaszowi Gołdynowi i Pani Aleksandrze Karnabal z firmy ProDATA oraz koordynatorowi regionalnemu ECDL - Pani Hannie Pikus.

Dzięki hojności sponsorów uczniowie otrzymali dyplomy a także atrakcyjne i przydatne nagrody. Były to między innymi podręczniki do programowania, powerbanki, selfie sticki, notatniki, długopisy, torby.

Jedną z nagród przeznaczonych dla laureatów konkursu były vouchery uprawniające do zdania egzaminu ECDL z zakresu WebEditingu. Pozostali uczestnicy otrzymali vouchery na egzamin z cyberbezpieczeństwa. Vouchery egzaminacyjne otrzymaliśmy dzięki uprzejmości koordynatora regionalnego ECDL - Pani Hanny Pikus.

Wręczenie nagród i podsumowanie konkursu odbyło się na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Ceremonię uświetnił swoją obecnością Dziekan Wydziału Prof. dr hab. Adam Doliwa, który podziękował zebranym za uczestnictwo w uroczystości i zaprosił uczniów do kontynuowania nauki i rozwijania kompetencji informatycznych podczas studiów na WMiI UWM.

Po uroczystości wręczenia nagród odbyły się warsztaty z obsługi robotów. Warsztaty poprowadził opiekun Naukowego Koła Robotyki Pan dr hab. Piotr Artiemjew. Podczas warsztatów uczniowie wzięli udział w robotycznych zawodach sumo.

Po raz kolejny uczniowie przekonali się, że warto brać udział w szkolnych konkursach i uczestniczyć w fajnych wydarzeniach.

Mamy nadzieję, że sponsorzy nie zawiodą również w przyszłym roku dzięki czemu szkolna tradycja konkursowa będzie kontynuowana.

Jacek Sochacki