Zespół Szkół Zawodowych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ornecie

Europejski Tydzień Autyzmu

https://pixabay.com/pl/illustrations/dysleksja-szkolenia-zaburzenia-3014152/1-7 grudnia to wyjątkowy tydzień w każdym roku, ponieważ na okres ten przypada Europejski Tydzień Autyzmu. W tym czasie serca całej Europy zwrócone są w stronę Osób z Autyzmem, a społeczeństwo oraz instytucje wykazują z nimi w tym dniu swoją szczególną solidarność poprzez kolor niebieski.

Misją ZSZ CKU w Ornecie jest wsparcie osób niepełnosprawnych, w tym również Osób z Autyzmem. Mając na względzie dobro dziecka, ucznia, nasza szkoła pragnie zaakcentować istnienie tego tygodnia w świadomości publicznej.
Empatia, zrozumienie i coraz lepiej wyedukowane społeczeństwo mogą sprawić, że Osoby z Autyzmem oraz ich Bliscy, poczują się bezpiecznie. Inspirowani ideą Europejskiego Tygodnia Autyzmu zachęcamy do odwiedzin stron internetowych poświęconych temu zagadnieniu

http://autyzm.org.pl/

https://synapsis.org.pl/

https://polskiautyzm.pl/

Pokładamy nadzieję, że zwiększając świadomość społeczną na temat Autyzmu, a także uwrażliwiając na specyfikę wynikających z niego trudności, przyczynimy się do likwidacji barier będących wynikiem niewystarczającej znajomości zagadnienia.
Ze szczególnymi pozdrowieniami


Pedagog ZSZ CKU w Ornecie