Dzieje się historia

Od października zdalne nauczanie stało się faktem. ZSZ dołożyło wszelkich starań i już od września nauczyciele przedmiotów informatycznych przygotowali szkołę do nowej rzeczywistości.

Tylko dzięki logistycznemu podejściu dyrektora szkoły Pani Krystyny Badydy i bardzo profesjonalnej i wytężonej pracy Pana Jacka Sochackiego zdalne nauczanie nie zaskoczyło uczniów, nauczycieli i rodziców ZSZ. Platformą edukacyjną, za pomocą której odbywają się lekcje jest Microsoft Teams. Każdy uczeń posiada swoje konto i z łatwością może łączyć się z klasą i nauczycielami.
Microsoft Teams to same korzyści. Nauczyciele mogą wysyłać pliki z materiałami do swoich uczniów, zostawiać notatki z lekcji, zapisywać informacje na tablicy, przeprowadzać testy i zadania. Uczniowie z wielką chęcią korzystają z tych udogodnień. Najlepszą metodą komunikacji jest rozmowa on-Line z użyciem kamery internetowej. Nic nie sprawi takiej przyjemności nauczycielowi jak widok uśmiechniętej buzi ucznia.