Wielkanoc inna niż wszystkie

Drodzy Uczniowie i Rodzice

Z każdym kolejnym dniem zbliżamy się do pięknego czasu Świąt Wielkanocnych. Tegoroczne święta będą z pewnością inne niż wszystkie dotychczasowe. Brak możliwości tradycyjnego poświęcenia pokarmów w kościele oraz wzięcia udziału w uroczystościach odbywających się w świątyniach. Rezygnacja z rodzinnych wiosennych spacerów, a także wyjazdów i odwiedzin naszych krewnych.

Wrócimy do tego i nadrobimy zaległości, ale w czasie, który będzie sprzyjał naszemu zdrowiu i bezpieczeństwu. W tym momencie jesteśmy jeszcze w okresie ogromnej społecznej mobilizacji oraz wzajemnej dyscypliny. Zachowajmy rozsądek – wszystko to z uwagi na ogólne bezpieczeństwo w celu ograniczenia zachorowań. Nadal obowiązuje ścisłe przestrzeganie obostrzeń i okres świąteczny absolutnie z nich nie zwalnia.

Pozwólcie, że tą drogą skieruję do każdego z Was życzenia. Niech ten świąteczny czas utrzyma w mocy wszystkie pragnienia i napełni serca nadzieją. Pragnę życzyć Wszystkim, aby istniejąca sytuacja nigdy nie była w stanie odebrać Nam wewnętrznej radości i wiary w lepsze jutro oraz dobroć drugiego człowieka. Życzę ponadto, aby nie zabrakło Nam wzajemnej ludzkiej życzliwości i serdeczności tak potrzebnej szczególnie w obecnych realiach. Wszystkim zmęczonym tą sytuacją życzę odpoczynku, ukojenia i siły. Z ufnością patrzcie w przyszłość.

Zdrowych i spokojnych Świąt!

Pedagog szkolny.